28/09/13 – Brasschaat – V.K. en L.K. Masters

De ATLA Masters brengen flink wat eremetaal naar Lanaken!

Luc Borghoms pakt Vlaams GOUD op de 1500m, 4.17.86.
Aida Ezzaitouni pakt 2 keer Limburs GOUD bij het kogelstoten, 8m30,  en discuswerpen, 25m07.
Georges Bobbaers Vlaams GOUD bij het speerwerpen, 39m60, Vlaams ZILVER, Limburgs GOUD bij het kogelstoten, 9m68.
Na het hoogspringen krijgt Kian Torabi met 1m60 krijgt Vlaams ZILVER en Limburgs GOUD omgehangen. Met 4m73 pakt hij nogeens ZILVER (zowel Vlaams als Limburgs).
Carel Claassen pakt Vlaams GOUD op de 400m met een nieuw Limburgs Record, 57.62 en ZILVER, Limburgs goud, op de 800m in 2.14.17.

Meer info volgt later.

28/09/13 – Nijvel – Nationaal Jeugdcriterium

Bert Hermens verbetert voor de 2de dag op rij het clubrecord kogelstoten en brengt het op 11m19.
Deze prestatie was goed voor GOUD.
Margo Swennen pakt BRONS bij het hoogspringen met een nieuw PR, 1m34.

Eline CLaeys wint ZILVER op de 300m en Mila Savelkouls GOUD bij het discuswerpen.
Nieuw PR voor Lina Mebis op de 1000m 3.20.35.
Katleen Jacobs wordt 4de bij het discswerpen.
Sterke benjamin Lieze De Puydt plaats zich voor de finale 60m.
De benjamins jongens, Bert Hermens – Jess Laarhoven – Denzel Liebens – Boris Maas, pakken ZILVER op de 4 * 60m.
Met 37.77 verbeteren zij het meer dan 20 jaar oude clubrecord.

27-28/09/13 – Athene (Gr) – Spartathlon

Voor de 5de keer probeert onze ultraloper Ghislain Dops de finish te halen in één van ’s werelds meest zware ultralopen.
De 246 km tussen Athene en Sparta, waar de lopers finishen door de voeten van het standbeeld van koning Leonidas te kussen, dienen binnen 36 uur afgelegd te worden.

Om 7h00 plaatselijke tijd (06h00 in België) vertrokken de deelnemers aan de Acropolis in Athene.
Om de eerste sectie, tot aan Checkpoint 22, van 81 Km af te leggen hebben ze 9h30′ de tijd (dus tot 15h30).
Tijdens deze sectie dienen flink wat hellingen overwonnen te worden en daalt met verschillende keren af tot bijna op zeeniveau.
Tegen het einde van de sectie op km 78,5 loopt men over de brug over het Kanaal van Korinthe.

Ghislain passeerde dit eerste grote controlepunt om 15h18, dus na 9 uur en 18 minuten.
Voor de volgende 43 Km, tot in Nemea, hebben de lopers tijd tot 22h00 (max 6h30′). Wanneer ze deze stad bereiken hebben ze in totaal 124 Km afgelegd.
In deze sectie zit er onder meer een zeer smalle beklimming van 24 Km met 351 hoogtemeters.

Om 22h20 was er nog geen nieuws van Ghislain op dit controlepunt.
We vrezen dat hij het jammer genoeg weer niet gehaald heeft.
Toch een dikke proficiat voor hem. Hij is de uitdaging toch maar weer aangegaan.

De wedstrijd volgen kan via: http://www.spartathlon.gr/participants.html.

22/09/13 – Merksem – B.K. Estafetten

Onze dames pakken heel knap ZILVER op de 4 * 200m voor alle categorieën.
In de reeksen klokken Martine Groenen, Bo Nijs, Kimberley Efonye en Frederique Teuwen 1.42.39, nieuw CR.
Dit was de 2de tijd en dus goed voor een finaleplaats.

In de finale klokten de dames 1.42.47, waarmee ze op de 2de plaats van het podium mochten plaatsnemen.

Cadettes Frederique Teuwen, Edith Loyens, Catho Martens en Keanne Panis liepen hun 4 * 100m in 51.84 en misten hiermee nipt een finaleplaats.
De heren scholieren Niels Bijnens, Dennis Loyens, Martijn Castermans en Maxim Muermans plaatsten zich met 44.18 wel voor de finale.
Hierin ging het jammer genoeg mis en werden ze gediskwalificeerd.

22/09/13 – Amsterdam (Nl) – Dam tot Damloop

Tussen de 55.000 deelnemers aan Nederland’s grootste stratenloop stonden er ook minstens 4 ATLAnders.

Sylivia Cerfonteijn wist haar 10 mijl te lopen in 1h34’12”, echtgenoot Ronald Goedmakers finishte in 1h30’39”.

Frank Bollen en Willy Peter, net terug van hun stage in Kenia, stonden ook aan de start.
Frank liep zijn 10 mijl in 52’03”, Willy in 54’52”.